Moja historia


Wiesław Tyc przy pracy

Mój pierwszy kontakt z fotografią to 1979 rok. W wieku lat 12 zapragnąłem mieć aparat, był nim wtedy ogólnodostępny produkcji radzieckiej "Smiena". Kolejnym zakupem był również aparat analogowy produkcji radzieckiej "Kiev".

Bardzo lubiłem utrwalać chwile na negatywie czarno-białym. To hobby sprawiało mi ogromną radość, a później przenoszenie z negatywu na papier zdjęć wywoływało uśmiech na twarzy, tworzyłem coś, niepowtarzalnego, coś mojego, czego nikt mi nie odbierze.

Przyszło dorosłe życie, pójście do wojska, założenie rodziny. O hobby zapomniałem...

Przełom nastąpił kilka lat temu (zdarzenie losowe) dużo czasu wolnego, szukanie czegoś na zagospodarowanie wolnych chwil. Tak ponownie rozpoczęła się przygoda z fotografią.

Zacząłem się uczyć. Poznawać tajniki. Zajęło mi to ładnych kilka lat.

Lubię zatrzymywać czas na fotografii, a później na komputerze dokonywać lekkich poprawek, powiększać zbiór wspomnień dla siebie, potomnych. Fotografia jest radością, z którą mogę spędzać całe dnie, z każdą chwilą odkrywam coś nowego.
Dziś jest już niewiele rzeczy w fotografii, które mnie zaskakują jednak dalej jest ona tajemnicą, której nigdy nie poznam do końca...

Obydwa aparaty mam do dnia dzisiejszego.

  Wybrane przygody z aparatem fotograficznym

Wesele Kurpiowskie

Kurpie, kraina która się Panu Bogu udała...

Kurpie to piękny region położony na Mazowszu. Najbardziej znaną miejscowością pielęgnującą dawne tradycje kurpiowskie jest Kadzidło.

Jedną z bardziej kolorowych imprez folklorystycznych jest Wesele Kurpiowskie. Festiwal Folkloru Weselnego,czyli teatralizowana rekonstrukcja obrzędu. Gorąco zachęcam do odwiedzenia tego regionu i przekonania się na własne oczy, jak bardzo niezwykły, uskrzydlony jest Folklor Polski.

DJ JOK3R

Dobra zabawa klubowa to przede wszystkim ludzie, bo to oni tworzą miejsce i klimat. Jak wiele różnych osobowości, tyle różnych imprez, jednak mimo różnych zamiłowań muzycznych każda impreza jest po to, by dobrze się bawić.

Miodobranie Kurpiowskie w Myszyńcu 

Impreza folklorystyczna Miodobranie Kurpiowskie organizowana jest corocznie jesienią w Myszyńcu. Ta impreza na stałe wpisała się w kurpiowski kalendarz. Przypomina mieszkańcom Puszczy Zielonej ich bogate tradycje i zwyczaje.

Gwiazdą Miodobrania Kurpiowskiego był Zespół Pieśni i Tańca " Śląsk"

 

Wnuczka

 

Pasję pomagają mi także rozwijać nawet najmłodsi.

 

Uchwycone w kadrze

 

Wędrówki z aparatem...Aparat fotograficzny sprawia, że jesteśmy wrażliwsi na otoczenie. Chcemy coś przekazać i pokazać światu, a to najlepiej zrobić przez zdjęcia.

Każdy fotograf może pokazać to, co uważa za ważne - od motyla na łące, przez krajobrazy po różnych ludzi, bo przecież każdy z nas jest wyjątkowy.

 

* Projekty medialne Gminy Kadzidło