Blog...dzienny

Powojnik wielokwiatowy " Perida"

Powojniki, zwane też klematisami są bez wątpienia uznawane za najefektowiejsze pnącza. Zawdzięczają swą popularność przepięknym kwiatom w niemal wszystkich kolorach.

Migdałek.

Pędy migdałka nadają się na kwiat cięty. Najbardziej dekoracyjne w krzewie są kwiaty przypominające wyglądem małe różyczki w różnorodnych odcieniach różu. Roślina potrafi tak gęsto pokryć się kwiatami, że wygląda jak różowa plama.

Stokrotka Afrykańska.

Stokrotka afrykańska, czyli Osteospermum to przepiękny kwiat występujący w różnych kolorach, który do Polski trafił całkiem niedawno. Wyróżnia się pięknym kwiatostanem.

Anemon.

Anemon to kwiat, który we florystyce jest często dodawany do bukietów ślubnych. Trzeba się z nim jednak obchodzić ostrożnie,gdyż podczas cięcia łodyg może wydobywać się olejek, powodujący podrażnienia skóry.

Jeżówka.

Kwiaty jeżówki są miododajne, zwabiają motyle i pszczoły. Jeżówka bardzo długo zdobi ogród i balkon. Jeżówki są cenione z powodu właściwości leczniczych. Stosuje się je m.in. przy przeziębieniach.

Mniszek pospolity.

Mniszek jest zdrowy, aromatyczny oraz powszechnie dostępny, dzięki czemu może zastępować typowe mieszanki sałat dostępne w sklepach. Oczyszczających organizm oraz wzmacniających odporność. Napar z mniszka może być stosowany jako środek obniżający poziom glukozy, zapobiega powstawaniu i rozwijaniu się bardzo wielu chorób, w tym miażdżycy.

Fuksja.

Fuksja znana też jako ułanka, była ulubienicą naszych babć. Teraz ponownie staje się modna. Fuksja ogrodowa (Fuchsia x hybrida) jest krzyżówką kilku dziko rosnących fuksji pochodzących z Ameryki Środkowej i Południowej. Jej młode, jednoroczne pędy są wiotkie, więc zazwyczaj stosowana jest jako roślina balkonowa zwisająca.

Róża.

Róża pojawia się często w Biblii. W raju, jak podają legendy, róże nie miały kolców, te bowiem wyrosły dopiero po upadku człowieka.

Specjalnie przyrządzone konfitury z dzikiej róży mogą być skutecznym lekiem na chorobę zwyrodnieniową stawów.

Tulipan.

Gdy wręczasz tulipany, przekazujesz także przesłanie. W XVII wieku, cebulka tulipana była warta tyle co dom. Sezon tulipanów, to czas, w którym podziwiamy te wspaniałe kwiaty, symbolizujące wiosnę.

Margerytka.

Margerytka jest spokrewniona z rumiankiem, popularną rośliną leczniczą rosnącą na łąkach. Margerytka oczywiście jest jadalna, choć ma specyficzny gorzki smak. Z pąków można robić namiastkę kaparów, a z młodych gorzkawych listków surówki.

Floks.

Floks to bylina, która latem i wczesną jesienią ożywia ogród, tworząc duże kolorowe plamy na rabacie. Floksy mają niezwykle atrakcyjne kwiatostany. Nic nie przebije atrakcyjności roślin floksów ogrodowych. Te wysokie, przyciągające wzrok byliny są idealne. Ponadto duże skupiska różowych, fioletowych, lawendowych lub białych kwiatów, kwitną przez kilka tygodni latem i tworzą doskonałe kwiaty cięte.

Stokrotka Afrykańska.

Chcąc mieć pięknie ukwiecony balkon lub taras, warto zdecydować się na sadzonki stokrotki afrykańskiej. Swoim wyglądem przypomina nieco znaną wszystkim gerberę. Jej największą zaletą jest nie tylko różnorodność kolorów, ale również długi okres kwitnienia.